Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka prova se personeli mjekësor i ushtrisë ka bashkëpunuar në sjelljet abuzive të rojeve në burgjet e Irakut.
Në artikullin, të cilin nesër e boton revista britanike 'Lancet', profesori Steven Miles nga Universiteti Minnesota, ka thënë se mjekët e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara kanë bashkëpunuar me hetuesit "në sajimin dhe zbatimin e hetimeve psikologjike dhe fizike".
XS
SM
MD
LG