Ndërlidhjet

BAGDAD


Gazetari i rrëmbyer amerikan nga militantët në Irak dhe i kërcënuar me vdekje, ka thënë se rrëmbyesit e trajtojnë mirë. Micah Garen nga Nju Jorku, i cili u rrëmbye javën e kaluar, i bëri këto deklarata në një video-incizim të transmetuar në televizionin Al-Jazeera. Ndërkohë, zyrtarë në Katmandu thanë se janë duke u përpjekur të konfirmojnë nëse 12 shtetas nga Nepali gjithashtu janë rrëmbyer nga një grup militantësh në Irak.
XS
SM
MD
LG