Ndërlidhjet

STOKHOLM


Shkencëtarët kanë paralajmruar për rrezikun e luftërave, të cilat në të ardhmën do të zhvillohen për ujë të pijshëm, shkaku i rritjes së madhe të numrit të popullsisë. Në raportin e bërë publik në konferencën vjetore, që dje i përmbylli punimet në Stokholm, thuhet se rritja e numrit të popullsisë në botë në shkallë eksponenciale, do të shkaktojë presion ekstrem për furnizim me ujë të pijshëm dhe me ushqim.
XS
SM
MD
LG