Ndërlidhjet

MADRID


Zyrtarë spanjoll të sigurisë, kanë njoftuar sot për dy shpërthime në dy qytete të vogla bregdetare në veri-perendim të Spanjës. Shpërthimet ndodhën pasi që organizata separatiste baske ETA, i kishte paralajmruar ato nëpërmjet telefonit. Bëhet e ditur se katër njerëz janë plagosur. "Është kjo vazhdimësi e sulmeve të organizatës baske ETA nëpër qendrat bregdetare të Spanjës, që kanë për qëllim shkatërrimin e biznesit dhe turizimt", ka thënë me këtë rast një zyrtarë i sigurisë në Madrid.
XS
SM
MD
LG