Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarë të sigurisë në Pakistan kanë njoftuar për arrestimin e disa personave të një grupi që është në rrjet me Al-Qaidën, dhe që dyshohen për planifikimin e sulmeve të ndryshme në Pakistan .
Zëdhënësi i qeverisë Rashid Ahmed ka deklaruar se "gjashtë të arrestuarit kanë qenë pjesëmarrës në disa sulme të mëhershme. Kemi aritur të arrestojmë një grup shumë të rëndësishëm dhe njëherit dy udhëheqësit e grupit, shtetas të Egjiptit. Qëllim i tyre ka qenë të sulmojnë qeverinë pakistaneze dhe ambasadën amerikanë në Islamabad", ka thënë Rashid.
XS
SM
MD
LG