Ndërlidhjet

KABUL


Trupat afgane të mbështetura nga ajri nga helikopterët amerikanë kanë sulmuar disa qendra të talibanëve në rajonin e Kostit.
Në të tjera zhvillime tre amerikanë të akuzuar se kanë drejtuar një burg privat në Afganistan ku kanë torturuar dhe mbajtur pengje, kanë dalë përpara gjykatës në Kabul. Gjatë seancës ata kanë sjellë disa video ku dëshmohet se kanë pasur miratimin e autoriteteve afgane.
Njëherësh ata kanë përsëritur se edhe zyrtarët amerikanë kanë qenë të informuar.
XS
SM
MD
LG