Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin, dhe homologu i tij bjellorus, Aleksandër Llukashenko, janë takuar për të diskutuar mardhëniet ekonomike e tregtare mes dy vendeve.
Njëherësh është diskutuar edhe mundësia e një unioni më të madh mes dy vendeve.
XS
SM
MD
LG