Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Një ushtarë është vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një mine në konvojin ushtarak pakistanez. Shpërthimi ndodhi në pjesën jugore të vendit afër kufirit me Afganistanin.
Forcat e sigurisë pakistaneze tashmë kanë ndërmarrë operacione në kërkim të luftëtarëve taliban apo atyre të Al-Qaidës në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG