Ndërlidhjet

GUANTANAMO


Australiani David Hicks, i cili akuzohet për bashkëpunim në krime lufte me luftëtarët taliban si dhe pjesëmarrje në akte kundër trupave aleate në Afganistan ka mohuar akuzat duke thënë se nuk është fajtorë dhe nuk ka të bëjë me akuza të tilla.
Gjykimi i Hicksit ka filluar mbrëmë para një tribunali special në bazën ushtarake të Sheteve të Bashkuara në Guantanamo Bay të Kubës.
XS
SM
MD
LG