Ndërlidhjet

BOSTON


Prokurori amerikan, Michael Sullivan, tha se zyrtarët e kanë arrestuar një punëtor serb, që ka jetuar në Shtetet e Bashkuara, për të cilin besohet se ka qenë i përfshirë në masakrën në Srebrenicë.
Marko Boshkiq është arrestuar në shtetin federal Masaçuset nën akuzat se ka mashtruar gjatë kërkesës për statusin e refugjatit, dhe nuk e ka zbuluar të kaluarën e tij ushtarake.
XS
SM
MD
LG