Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti francez, Jacques Chirac, ka deklaruar se Franca është e gatshme të luajë një rol më të madh në rindërtimin e Irakut.
Chirac ka theksuar se Parisi është i gatshëm të nisë dialogun me qeverinë irakiane për të gjitha cështjet, përfshi aftësimin e forcave të sigurisë, borxhin dhe probleme të tjera që ndikojnë në përmirësimin e jetës së popullit irakian.
XS
SM
MD
LG