Ndërlidhjet

KARAQI


Ish-ministri i financave, përkrahës i afërm i presidentit Pervez Musharaf, ka bërë betimin për kryeministër të Pakistanit. Shaukat Aziz është zgjedhur në këtë post nga Asambleja Kombëtare, pasi kishte marrë 191 vota nga gjithsej 342. Opozita ka abstenuar, duke e quajtur procesin jodemokratik. Aziz, 55 vjeçar, me gjasë do të udhëheq edhe financat si dhe do të përqëndrohet në çështjet ekonomike.
XS
SM
MD
LG