Ndërlidhjet

KABUL


Luftëtarët talibanë kanë marrë përgjegjësinë për sulmin me automobil bombë në qendër të Kabulit me ç'rast humën jetën të paktën 9 persona. Shpërthimi ndodhi para kompanisë amerikane të sigurisë që bashkëpunon me qeverinë afgane. Presidenti Hamid Karzai dhe ambasadori amerikan në Kabul Zalmay Khalilzad e dënuan sulmin.
XS
SM
MD
LG