Ndërlidhjet

SEATTLE


Ka filluar sot seanca dëgjimore për Ryan Anderson ushtar i Shteteve të Bashkuara. Anderson akuzohet se është përpjekur ti ofrojë rrjetit Al-Qaida informata për ushtrinë amerikane dhe për taktikat ushtarake. Nëse Anderson, i konvertuar në fenë islame, shpallet fajtor mund të dënohet me burg të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG