Ndërlidhjet

ATHINË


Me një ceremoni madhështore përfunduan mbrëmë në Athinë Lojërat Olimpike. Pas Shteteve Bashkuara të Amerikës, Kina u rradhitë e dyta për nga medaljet e fituara. në Lojërat Verore morën pjesë rreth 15 mijë sportistë nga 201 vende.
Simbolet olimpike Pishtari dhe Flamuri i janë dorëzuar kryetarit të bashkisë së Pekinit që është mikëpritës i Lojërave Olimpike në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG