Ndërlidhjet

NJU JORK


Partia Republikane e hapi Konventën e saj në Nju Jork, me lëvdatat që delegatët dhe të ftuarit specialë i bënë lidershipit të presidentit George Bush në luftën kundër terrorizmit.
Konventa mbahet në afërsi të vendit ku ndodheshin dy kullat binmjake, që u shkatërruan në sulmet terroriste të 11 shtatorit.
Delegatët më parë formalisht e nominuan dyshen George Bush dhe Dick Cheney për t'u rizgjedhur.
Bushi, i cili në 2 nëntorë do të përballet me sfiduesin demokrat John Kerry, nominimin formal do ta pranojë të enjten.
XS
SM
MD
LG