Ndërlidhjet

TEL AVIV


"Së paku 12 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 15 të tjerë janë plagosur gjatë shpërthimeve që ndodhën sot në dy autobusë, gati në të njejtën kohë në Bersheba, në jug të Izraelit. Sipas radios ushtarake izraelite shpërthimet i shkaktuan dy palestinez me bombë vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG