Ndërlidhjet

SARAJEVË


Paqëruajtësit e NATO-së në Bosnje kanë arrestuar sot Milovan Bjelicën, që dyshohet të jetë bashkëpuntorë dhe përkrahës i të akuzuarit për krime lufte Radovan Karaxhiq. Bjelica, anëtarë i Partisë Demokratike Serbe të Karaxhiqit, është arrestuar nën dyshimin për përfshierje në aktivitetet kundër "Marrëveshjes së Dejtonit" që njëherësh çoi në përfundimin e luftës në Bosnje.
XS
SM
MD
LG