Ndërlidhjet

KATMANDU


Qindra protestues i sulmuan ndërtesat e qeverisë dhe u përleshën me policinë në kryeqytetin e Nepalit pas vrasjes së 12 nepalezëve të rrëmbyer në Irak.
Protestuesit e akuzuan qeverinë e Nepalit se nuk ka bërë sa duhet për lirimin e kontraktorëve.
Ndërkohë, Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan bëri thirrje për lirimin e të gjithë pengjve në Irak.
XS
SM
MD
LG