Ndërlidhjet

JERUSALEM


Forcat izraelite e shkatërruan shtëpinë e njërit nga dy sulmuesit vetëvrasës dhe e bllokuan qytetin Hebron në Bregun Perëndimor, pas sulmeve të dyfishta në Bersheba të Izraelit që lanë 16 të vrarë.
Grupi militant Hamas tha se shpërthimet ishin hakmarrje për vrasjen e dy liderëve të Hamasit, Sheikh Ahmed Yasin dhe Abdel Aziz Rantisi.
Kryeministri Ariel Sharon u zotua se Izraeli do ta luftojë terrorizmin me të gjitha mënyrat e mundshme.
XS
SM
MD
LG