Ndërlidhjet

MOSKË


Një grup sulmuesish të armatosur kanë hyrë në një shkollë në Rusinë jugore dhe kanë marrë peng qindra njerëz.
Agjencitë ruse njoftuan se në mesin e pengjve në qytetin Beslan, në Oshetinë Veriore, janë rreth 200 nxënës.
Ende nuk dihet se kush janë rrëmbyesit.
XS
SM
MD
LG