Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviq, sot e vazhdoi paraqitjen hyrëse të mbrojtjes së tij në Tribunalin për Krime të Luftës.
Millosheviqi përballet me mbi 60 akuza për gjenocid, krime të luftës dhe krime kundër njerëzimit, për rolin e tij në luftërat në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
XS
SM
MD
LG