Ndërlidhjet

KATMANDU


Qindra protestues i sulmuan ndërtesat e qeverisë dhe u përleshën me policinë në kryeqytetin e Nepalit pas vrasjes së 12 nepalezëve të rrëmbyer në Irak, duke e akuzuar qeverinë e Nepalit se nuk ka bërë sa duhet për lirimin e tyre. Ndërkohë, dy gazetarët e rrëmbyer francezë po vazhdojnë të mbahen peng nga militantët islamikë në Irak. Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Anan bëri thirrje për lirimin e të gjithë pengjeve në Irak. Agjencitë e lajmeve njoftojnë ndërkaq për lirimin e 7 punëtorëve nga Kuvajti për mbaheshin peng në Irak.
XS
SM
MD
LG