Ndërlidhjet

NJU JORK


Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara Dick Cheney do të mbajë një fjalim sonte, në ditën e tretë të Konventës Kombëtare të republikanëve në Nju Jork. Pritet që Cheney të kritikojë ashpër kandidatin presidencial të demokratëve John Kerry, rreth qëndrimeve të tija ndaj ekonomisë, terrorizmit dhe luftës në Irak.
Më herët, guvernatori i Kalifornisë Arnold Schvarzeneger u ka bërë thirrje votuesve amerikanë ta mbështesin presidentin George Bush edhe për një mandatë të dytë. Nga ana tjetër, qindra njerëz u arrestuan në Nju Jork gjatë protestave kundër Partisë Republikane të presidentit George Bush.
XS
SM
MD
LG