Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ndihmësministri izraelit i Mbrojtjes, Zev Boim, ka kërcënuar sot se do të fillojë operacione ushtarake kundër Sirisë, duke akuzuar Damaskun të jetë implikuar në dy sulmet vetëvrasëse të Hamasit.
Më herët edhe ministri izrelit i jashtëm, Silvan Shalom, tha se Siria është përgjegjëse për aktet terrroriste kundër Izraelit, nga se në këtë vend është selia e organizatave terroriste dhe urdhërat për kryerjen këtyre sulmeve jipen në Damask.
XS
SM
MD
LG