Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit Kolin Pauell ka pranuar se Shtetet e Bashkuara nuk e kanë përllogaritur mirë forcën e kryengritësve irakien. Këto komente Pauell i bëri në një intervistë për televizionin panamas. Pauell më tej shtoi se Shtetet e Bashkuara dhe aletatët e saj duhet të bëjnë gjith qka munden për të përmbysur militantët. Sipas Pentagonit prej fillimit të luftës në Irak në mars të vitit të kaluar janë vrarë 975 ushtarë ndërkaq janë plagosur rreth 7 mijë të tjerë.
XS
SM
MD
LG