Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

NJU JORK


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se do të mbajë një fjalim optimistë, në ceremoninë ku ai do të nominohet për kandidatë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen më 2 nëntor. Pas fushatës tre ditore në gjashtë shtete të Amerikës, Bush ka arritur sot në Nju Jork City.
Bush në Ohio tha se fjalimi i tij në Konventën e Partisë Republikane do ta paraqesë vizionin për një botë më të sigurtë dhe një Amerikë me më shumë shpresë.
XS
SM
MD
LG