Ndërlidhjet

MOSKË


Militantët kanë liruar sot disa gra dhe fëmijë nga shkolla në Beslan në jug të Rusisë ku grupi i armatosur po vazhdon të mbajë peng rreth 300 persona. Agjencitë e lajmeve njoftojnë për lirimin e 26 grave dhe fëmijëve.
Disa njerëz janë vrarë gjatë krizës, mirpo nuk ka të dhëna të sakta. Ende mbetet e paqartë se kush janë rrëmbyesit dhe cilat janë kërkesat e tyre. Ky grup ka kërcënuar se do ti vrasë të gjithë fëmijët nëse do të sulmohen nga forcat ruse që tashmë kanë rrethuar shkollën.
XS
SM
MD
LG