Ndërlidhjet

BAGDAD


Oficerët e brigadës irakiene të sigurisë në Fallujah thanë se sot ndaj tyre ishte hapur zjarr nga një tank amerikan, me ç'rast janë vrarë dy ushtarë irakienë dhe dy civilë.
Ndërkohë, ende vazhdon të digjet tubacioni verior i naftës, që shkon prej Kirkukut deri në bregun mesdhetar të Turqisë, pas sulmit të mbrëmshëm të sabotatorëve.
XS
SM
MD
LG