Ndërlidhjet

MAJAMI, SHTETET E BASHKUARA


Erëra të fuqishme dhe të reshura të mëdha kanë goditur sot jugun e Floridës, derisa uragani Frensis po i afrohet kësaj hapësire. Mijëra njerëz, përfshirë këtu edhe turistët, janë larguar nga vendet që mendohet se mund të goditen nga kjo stuhi natyrore. Raportohet se autoritetet kanë urdhëruar afro 2.5 milionë njerëz që të evakuohen nga shtëpitë e tyre në rajonet bregdetare.
XS
SM
MD
LG