Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush mbrëmë vonë shpalli gjendjen e "shkatërrimit madhor" në Floridë, pasi uragani Frensis e goditi këtë shtet jugor të Shteteve të Bashkuara, duke shkaktuar mungesë të rrymës elektrike për afro 2 milionë banorë dhe dëme të mëdha. Sipas këtij vendimi të presidentit Bush, qytetarëve, të goditur nga kjo stuhi natyrore, do tu mundësohen ndihma, që përfshijnë kredi për strehim të përkohshëm dhe për riparimin e shtëpive.
XS
SM
MD
LG