Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, Xhorxh Bush, ka shpallur gjendjen e
"shkatërrimit madhor" në Floridë pasi uragani 'Frensis' e goditi këtë shtet jugor të Shteteve të Bashkuara duke shkaktuar mungesë të rrymës elektrike për afër 2 milionë banorë dhe dëme tjera të mëdha.
Sipas këtij vendimi të presidentit Bush, qytetarëve të goditur nga kjo stuhi natyrore, do t'u mundësohen ndihma që përfshijnë kredi për strehim të përkohshëm dhe për riparim të shtëpive.
XS
SM
MD
LG