Ndërlidhjet

PEKIN


Të paktën 67 njerëz e kanë humbur jetën në përmbytjet që e goditën Kinën jugperëndimore.
Agjencia Ximhua raporton se qindra njerëz mbetën të ngujuar nga balta e madhe, ndërsa nga shirat e mëdha, shumë fshatra në Sichuan dhe Chongqing u shndërruan në gërmadha.
XS
SM
MD
LG