Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka kumtuar se shtatë pjesëtarë të saj dhe tre anëtarë të gardës kombëtare të Irakut janë vrarë nga një sulm me bombë në konvojin e tyre afër qytetit Falluxha në Irak. Nga Bagdadi, poashtu, arrijnë raporte për arrestime të shumta që janë bërë në qytetet veriore irakiane, Kirkuk dhe Latifia nga ana e forcave të Shteteve të Bashkuara dhe ato të Irakut.
XS
SM
MD
LG