Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, John Kerry ka kritikuar ashpër vendimin e presidentit Bush lidhur me luftën në Irak.
Duke folur para përkrahësve të tij në Pensilvani, Kerry tha se "invadimi i Irakut ishte luftë e gabuar, në vend dhe kohë të gabuar". Lidhur me këto komente ndërkaq presidenti aktual George Bush tha se "nuk është rëndësishme se sa herë senatori Kerry i ndryshon qëndrimet, por ishte vendim i drejtë për Amerikën atëherë dhe tash".
XS
SM
MD
LG