Ndërlidhjet

PEKIN


Nga vërshimet e fundit në jug-perendim të Kinës kanë vdekur së paku 120 persona, shumë të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërkaq mijëra njerëz janë shpërngulur. Sipas një të përditshmeje kineze së paku 150 mijë ndërtesa dhe reth 400 ura janë dëmtuar, ndërkohë që zyrtarë të qeverisë kanë thënë se ende është herët të vlerësohen dëmet e shkaktuara.
XS
SM
MD
LG