Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kjo që ndodhi në Rusi është luftë globale ndërmjet ekstremistëve dhe njerëzve që duan të jetojnë të lirë në sisteme të lira deklaroi sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rusmfeld.
"Ajo që ndodh në Irak dhe në Afganistan dhe së fundi në Rusi janë shembuj të faktit se atje ka njerëz që janë të përcaktuar të tjerëve tua ndryshojnë jetën dhe ti terrorizojnë duke ua bërë gjërat më të këqija", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG