Ndërlidhjet

UASHINGTON


"Vetëm zgjidhja politike mund të përfundojë krizën ndërmjet Rusisë dhe Republikës së Çeçenisë", kanë deklaruar zyrtarë të Shteteve të Bashkuara.
Zëdhënësi i departamentit të shtetit Richard Baucher ka thënë se pikëpamjet e Shteteve të Bashkuara ndaj Çeçenisë nuk kanë ndryshuar. Zyrtarë amerikanë më herët janë takuar me zyrtarë çeçenë, por këta çeçenë nuk kanë lidhje terroriste.
XS
SM
MD
LG