Ndërlidhjet

BAGDAD


Mjekët në qytetin verior të Irakut Tal Afar kanë njoftuar për vrasjen e së paku 17 njerzve dhe plagosjen e më shumë se 50 të tjerëve në përleshjet ndërmjet forcave amerikane dhe kryengritësve. Në Fallujah ndërkaq kanë vazhduar edhe sot sulmet ajrore të forcave amerikane ndaj ndërtesave që dyshohet se shfrytëzohen militantët islamikë. Nga këto përleshje kanë vdekur së paku 8 veta katër prej të cilëve janë fëmijë.
XS
SM
MD
LG