Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli sërish ka kërcënuar me heqjen nga pushteti të liderit palestinez Jaser Arafat. Ministri i Jashtëm izraelit Silvan Shalom tha sot se "dita e largimit të Arafatit është më afër se kurrë".
Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara kanë tentuar ta margjinalizojnë Arafatin duke e konsideruar simbol të nacionalizmit palestinez për një kohë të gjatë dhe nxitje të dhunës në 4 vitet e fundit të kryengritjes palestineze.
XS
SM
MD
LG