Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Forcat e Pakistanit kanë vrarë rreth 50 militantë në sulmin kundër një kampi stërvitor të militantëve në rajonin e Waziristanit Jugor.
Zëdhënësi i ushtrisë, gjeneral-majori Shaukat Sultan tha se forcat e Pakistanit e kanë shkatërruar kampin me sulme nga ajri, ndërsa shumica e të vrarëve ishin të huaj, përfshirë uzbekë, arabë dhe çeçenë.
XS
SM
MD
LG