Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

QYTETI I GAZËS


Katër palestinezë janë vrarë dhe disa janë plagosur në luftimet e forcave izraelite me luftëtarët palestinezë afër kampit Jabalya në Rripin e Gazës, kurse mediat lokale njoftuan edhe për 30 të tjerë të plagosur.
Ndërkohë, ministri i jashtëm izraelit Silvan Shalom sërish u kërcënua se Izraeli do ta "mënjanojë" liderin palestinez Yasser Arafat.
"Nuk ka vend për Arafatin në mesin tonë, dhe do të vijë koha për ta mënjanuar, ndërsa dita është më afër se kurdoherë më parë", tha Shalom.
XS
SM
MD
LG