Ndërlidhjet

MOSKË


Kryengritësit çeçenë kanë premtuar 20 milionë dollarë për njeriun, që do t'u ndihmonte ta kapin presidentin rus Vladimir Putin.
Dje, qeveria ruse ofroi 10 milionë dollarë për kapjen e dy udhëheqësve kryesorë çeçenë, Aslan Maskhadov dhe Shamil Basayev.
Në komunikatën e bërë publike në website-in e kryengritësve çeçenë, thuhet se shpërblimi u ofrohet organizatave apo individëve, që do ta ndihmojnë "Republikën Çeçene" në arrestimin e "kriminelit të luftës Vladimir Vladimiroviç Putin".
XS
SM
MD
LG