Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet për dhjetra të vrarë në sulmet e aeroplanëve luftarakë amerikanë kundër pozicioneve të kryengritësve në Fallujah dhe Tal Afar.
Zyrtarë irakienë të shëndetësisë thanë se në përleshjet në provincën Niveneh, janë vrarë 27 veta dhe 70 janë plagosur.
Në Fallujah, aeroplanët amerikanë i sulmuan zonat e qytetit, duke vrarë të paktën 8 njerëz.
Ndërkohë, Ministria për të Drejtat e Njeriut në Irak njoftoi për zbulimin e një varreze masive në zonën kurde, 250 km në verilindje të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG