Ndërlidhjet

ATHINË


Mbi 1.000 shqiptarë dhe grekë protestuan në qendër të Athinës kundër akteve të dhunës, që këtë fundjavë u kryen ndaj shqiptarëve në Greqi.
Protestën e organizuan Forumi i Emigrantëve Shqiptarë dhe Forumi Shoqëror i Greqisë, ndërsa u bashkangjitën edhe partitë e majta dhe grupet anti-shoviniste.
XS
SM
MD
LG