Ndërlidhjet

SANA


Forcat e Jemenit e kanë vrarë klerikun anti-amerikan Hussein al-Houthi dhe rreth 20 mbështetës të tij, ndërsa burime të qeverisë thanë se operacioni shënoi fundin e përleshjeve dy mujore.
Qeveria e akuzon al-Houthi, liderin e një sekti Shiit, për drejtimin e qendrave fetare të paliçencuara dhe të grupeve që kanë zhvilluar protesta kundër Shteteve të Bashkuara dhe Izraelit.
XS
SM
MD
LG