Ndërlidhjet

JERUSALEM


Të paktën 8 palestinezë janë plagosur nga zjarri i helikopterëve izraelitë në kampin Jabaliya në Rripin e Gazës.
Prej fillimit të operacioneve izraelite të mërkurën, janë vrarë 6 palestinezë, dhe rreth 100 janë plagosur.
Ndërkohë, ushtria izraelite i ka mbyllur Rripin e Gazës dhe Bregun Perëndimor, ndërsa palestinezëve ua ka ndaluar hyrjen deri në përfundim të festave hebreje në tetor.
XS
SM
MD
LG