Ndërlidhjet

BASRA


Një person ka vdekur dhe 2 janë plagosur pas një shpërthimi që ndodhi sot në afërsi të pallatit të Sadam Hyseinit, që tashmë shfytëzohet si zyrë konzullare nga Shtetet e Bashkuara. Zyrtarë të policisë irakiene kanë deklaruar se cak i sulmit ishte një veturë e Këshillit Kombëtarë të Sigurisë.
XS
SM
MD
LG