Ndërlidhjet

DAMASK


I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Lindjen e Afërt, tha sot në Damask, se Siria duhet të ndalojë ndërhyrjet në çështjet që kanë të bëjnë me Libanin dhe Irakun.
William Burns, pas takimit që pati sot me presidentin sirian Bashar al-Asad, theksoi se "Siria duhet të tërheqë rreth 16 mijë trupa nga Libani dhe të mos lejojë që të shfytëzohet, siç tha Burns " faktorë për prishjen e stabilitetit në Irak".
XS
SM
MD
LG