Ndërlidhjet

MOSKË


Nëntë ditë pas vrasjes së pengjve në Beslan të Osetisë Veriore, presidenti i Rusisë Vladimir Putin e ka shkarkuar ministrin e brendshëm të rajonit Kazbeck Dzantiev.
Agjencitë ruse njoftuan se Putin e ka shkarkuar edhe kreun rajonal të shërbimit rus të sigurisë Valery Andreyev.
Në Beslan e humbën jetën të paktën 330 pengj, gjysma e tyre fëmijë, dhe 31 rrëmbyesit, ndërsa familjarët vazhdojnë të kërkojnë informata për rreth 100 persona që konsiderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG